Лівійський суд почне повторний розгляд справи 19 громадян України, які були затримані ще у серпні 2011 року за підозрою в пособництві режиму Муаммара Каддафі.

«У січні посольство України в Тріполі отримало офіційну інформацію від лівійського суду про те, що засідання призначено на 10 лютого поточного року», - заявив директор департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс.

За його словами, українські дипломати регулярно відвідують групу українців і забезпечують їх усім необхідним. У МЗС зазначили, що умови утримання затриманих задовільні, скарги на стан здоров'я не надходять, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Як відомо, Вищий військовий суд Лівії у серпні 2013 року скасував вирок 19 громадянам України, засудженим до 10 років позбавлення волі, і передав справу на розгляд до суду загальної юрисдикції. Вирок українцям було винесено у червні 2012 року Військовим судом Тріполі. Тоді ж один громадянин РФ отримав довічне ув'язнення, ще один росіянин і троє білорусів отримали по 10 років в'язниці.

27 серпня 2011 року лівійським повстанським батальйоном «Какаа» були затримані громадяни Білорусі, України та Росії. Всій групі висунуто звинувачення у відновленні військової техніки, яка використовувалася режимом Каддафі для «знищення лівійського народу».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

123