Незважаючи на політичну кризу, уряд під керівництвом в.о. прем'єр-міністра Сергія Арбузова продовжує роботу над розвитком економіки та розробкою законодавства у цій сфері. Про це сказав президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко, коментуючи заяву президента Американської торгової палати в Україні Бернарда Кейсі.

Раніше він заявив, що угода з Росією про зниження цін на газ не завадить Україні розвивати власний видобуток блакитного палива. Охріменко зазначив, що Арбузов займає послідовну позицію, і займається реалізацією реформ для активізації економічної активності в країні.

«Для проведення економічних реформ не буває вдалого або невдалого часу. Навіть зараз, незважаючи на всі політичні катаклізми, уряд України на чолі з в.о. прем'єр-міністра Сергієм Арбузовим розробляє законопроекти із залученням консультантів і фахівців із США для того, щоб нові закони могли реально поліпшити інвестиційний клімат України», - сказав Охріменко.

Він додав, що зарубіжні партнери високо оцінюють досягнення уряду у сфері проведення реформ в країні, в той час як опозиція зайняла деструктивну позицію, хоча могла б працювати в парламенті над законами, які активізували б економіку.

«Опозиція робить все можливе, щоб знищити і розвалити економіку України. У той же час уряд, незважаючи на свій статус «в.о.», продовжує працювати в нормальному режимі, і його дії позитивно оцінюються представниками ділових кіл США. Якби опозиція дійсно хотіла зростання добробуту українців, вона б не займалася погромами, а реально допомагала у Верховній Раді приймати закони, які можуть поліпшити інвестиційну привабливість України. Але вона явно цього не хоче», - сказав економіст.

Охріменко зазначив, що, незважаючи на критику з боку опозиції щодо українсько-російської угоди про зниження ціни на газ, західні партнери України позитивно оцінюють такий крок і зазначають, що досягнута домовленість не зменшує значення власного видобутку газу, що пов'язано з передбаченою можливістю щоквартального перегляду цін.

«Незважаючи на всю істерику, яку підняла опозиція щодо чинної влади, представники керівництва США не вважають, що уряд України вчинив помилково, уклавши угоду з Росією», - підкреслив експерт.

Нагадаємо, раніше в.о. прем'єр-міністра Сергій Арбузов доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі, Міністерству фінансів і Міністерству доходів і зборів активізувати діалог з іноземними інвесторами, незважаючи на політичні події в країні. Президент АТП Бернард Кейсі сказав, що поточні економічні події можуть стимулювати уряд до більш активної реалізації економічних реформ.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

133