Заява президента Американської торгової палати в Україні Бернарда Кейсі про підтримку курсу уряду Арбузова на активізацію економічний реформ і, зокрема, на інтенсифікацію реалізації домовленостей щодо розвідки вуглеводнів, цілком очікувана.

Політична криза в Україні не несе жодних загроз для американського бізнесу, і ніяких передумов залишати наш ринок у бізнесменів США не було і немає. Такої думки дотримується незалежний експерт з питань енергетики Валентин Землянський.

Експерт стверджує, що американські транснаціональні кампанії не схильні до внутрішніх політичних ризиків у тих країнах, в яких вони ведуть свій бізнес.

«Для американського бізнесу взагалі немає ніяких проблем у політичному контексті, щоб займатися бізнесом в Україні. Тому що і Shell і Chevron - це не просто транснаціональні корпорації. Це - авангард американського політичного істеблішменту, своєрідного зовнішньополітичного відомства в будь-якій країні, куди вони приходять», - говорить експерт.

Землянський стверджує, що саме з цієї причини розмови про те, що американські інвестори можуть згорнути свою діяльність в Україні, не відповідають дійсності.

«Заява Американської ТПП абсолютно очікувана. Більш того, не було жодних передумов і до політичної кризи в частині того, що американські компанії можуть піти з України», - говорить експерт.

Він вважає, що заява Американської ТПП свідчить про прагнення інвесторів активізувати спільно з урядом реалізацію проектів з видобутку сланцевого газу.

«Буріння 15 свердловин протягом 5 років - це дуже мало навіть для розвідувального буріння. Польща в цьому напрямку йде з випередженням. Вони пробурили вже близько 50 свердловин, і все таки американці вважають це недостатнім темпом. Shell торік пробурив у Польщі 15 свердловин, а у нас - заплановано буріння 15-ти протягом п'яти років. І тому саме питання прискорення дій американських компаній в Україні важливе для США. І саме в цьому напрямку уряду потрібно вести переговори. А все решта... Як би там не було, для них це не важливо», - вважає Землянський.

На думку експерта, у випадку, якщо уряд, хто б його не очолив, продовжить розпочаті реформи і прискорить реалізацію досягнутих угод з американськими інвесторами, український Кабмін отримає і політичну підтримку США.

«Ці компанії самодостатні, підкріплені досить сильно політичною підтримкою з боку рідної країни. А тому уряду важливо активізувати з ними співпрацю», - говорить експерт.

Як відомо, президент Американської торговельної палати в Україні Бернард Кейсі заявив про те, що він підтримує курс уряду, який очолює в.о. прем'єр-міністра Сергій Арбузов, спрямований на активізацію економічних реформ.

«Оскільки умови, запропоновані Росією, передбачають можливість щоквартального перегляду ціни на газ, перед урядом, який очолює в.о. прем'єр-міністра Сергій Арбузов, стоїть питання укладання угод з великими міжнародними компаніями, що здійснюють розвідку вуглеводнів», - заявив Кейсі.

При цьому, за його словами, поточні економічні виклики можуть стимулювати уряд активніше реалізовувати економічні реформи, а також змінювати законодавство (усувати податкові бар'єри).

«У короткостроковій перспективі ми можемо спостерігати певний прогрес, ми продовжуємо працювати над реалізацією тактичних кроків, спрямованих на удосконалення податкових, митних та інших норм, у рамках спільних робочих груп за участю бізнесу і державних органів», - говорить президент Американської ТПП.

Як повідомлялося раніше, під час засідання уряду в.о. прем'єр-міністра Арбузов доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі, Міністерству фінансів і Міністерству доходів і зборів активізувати діалог з іноземними інвесторами.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

118