Російські короткострокові кредити більш вигідні для України. Про це, як передає кореспондент Forum'у, у ході прес-конференції на тему «Sudden stop» (раптова зупинка) в економіці?» заявив економіст Ерік Найман.

«Короткостроково вигідніше взяти в Росії. По суті, ми його вже взяли, вже використовуємо ці гроші. Досить швидкий і ефективний спосіб. При цьому, що добре для влади, жодних додаткових вимог щодо зміни системи», - сказав Найман.

На довгостроковій основі, за його словами, певну користь може принести кредит МВФ, однак за деяких умов.

«Якщо він буде обумовлений зміною системи, зміною правил гри: що вони стануть більш ринковими, більш справедливими для всіх учасників економічних суб'єктів», - зазначив економіст.

За його словами, попередні кредити МВФ такими вимогами не обтяжувались і виходили суто із монетарних методів.

«Тобто вони не лізли в систему. В результаті ми отримали кредити і вже кілька років їх віддаємо. А краще б їх не отримували. Тоді б ще оздоровилися. Був би стимул оздоровитися. Тобто кредит (необхідний. - Ред.) тільки, якщо він стимулює зміни», - підкреслив експерт.

«Якщо кредит дає Захід, то повинен бути обумовлений тільки зміною системи. Інакше можна припускати, що Заходу вигідна підтримка в Україні постійного хронічного безладу. Хто на цьому виграє? Вже точно не українці», - підсумував він.


Тетяна Мацур,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

153