Курс гривні зміцниться в районі 8,50 грн/доларів протягом цього місяця, якщо уряду вдасться отримати транш $2,0 млрд від Росії.

Про це йдеться в аналітичному огляді експертів інвестиційної компанії Eavex Capital.

Аналітики нагадують, що витрати на обслуговування зобов'язань уряду у валюті в лютому повинні скласти приблизно $450 млн.

«Сьогодні на міжбанку курс гривні до долара досягає 8,80. І все таки ми очікуємо його зміцнення в район 8,50 протягом цього місяця якщо уряду вдасться отримати транш $2,0 млрд у рамках домовленостей з Росією», - зазначають експерти.

Базовий прогноз Eavex Capital за підсумками року для середнього курсу гривні до долара складає 8,40, а на кінець року 8,70.

Оцінюючи здатність Кабміну обслуговувати зовнішні зобов'язання, аналітики констатують, що фактичні витрати уряду на обслуговування держборгу в січні були нижче, ніж планові.

«На лютий очікується, що витрати уряду на погашення й обслуговування держборгу становлять 10,3 млрд грн. З них 4,7 млрд грн піде на погашення та обслуговування ОВДП. Кошти на дані цілі, швидше за все, вдасться залучити на первинних аукціонах», - вважають в компанії.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

136