Народний депутат України, представник України у Венеціанській комісії, член юридичного комітету ПАРЄ Володимир Пилипенко підтримує позицію голови комітету з закордонних справ Європейського парламенту Ельмара Брока щодо необхідності проведення дострокових виборів у Верховну Раду України.

Свою позицію він мотивував тим, що у разі спроби парламенту неконституційним способом прийняти Конституцію України або повернутися до однієї з попередніх редакцій, зазначені дії не принесуть очікуваного результату, оскільки обраний опозицією варіант внесення змін є неконституційним, і може бути розцінений як спроба узурпації державної влади.

Як пояснив Пилипенко, згідно з правовою позицією, викладеною в рішенні Конституційного суду України від 5 жовтня 2005 року №6-рп/2005, присвоєння органами державної влади права вносити зміни до Конституції України у спосіб, який порушує порядок, визначений розділом ХІІІ Основного Закону Україна, розглядається як одна з форм узурпації влади, а також може розцінюватися як спроба змінити конституційний лад в Україні неконституційним способом, повідомляє «Закон і бізнес».

Глава держави відповідно до Конституції України виступає гарантом державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина. Народний депутат України Пилипенко нагадав, що такий конституційний статус Президента України згідно з Ухвалою Конституційного суду України від 8 травня 1997 року №11-з надає Главі держави право безпосередньо втручатися в критичну ситуацію з метою усунення будь-якої загрози для держави та її громадян.

У зв'язку з цим Пилипенко вважає, що спори про повноваження Президента України достроково припиняти повноваження парламенту є чисто теоретичними, і висловив переконання, що Глава держави сьогодні має всі необхідні інструменти для призначення позачергових виборів до Верховної Ради України.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

129