Лідер ЛДПР Володимир Жириновський після інциденту в московській школі запропонував істотно знизити вікову планку відповідальності за злочини.

У понеділок вдень десятикласник з двома рушницями захопив заручників у школі №263 - загинули поліцейський і вчитель, ще один страж закону поранений, а сам підозрюваний затриманий.

Згідно з КК РФ, неповнолітнім злочинцям у Росії загрожує максимум 10 років виховної колонії, а залучати до кримінальної відповідальності можна дітей починаючи з 14 - або 16-річного віку, залежно від статті, передає РІА «Новости».

«Я виступав за поправку в закон, щоб знизити вік кримінальної відповідальності. У нас настає кримінальна відповідальність у 18, 16 років... Це дуже високий вік вже, давайте знизимо його - з 13, 12, 10 років, як за кордоном», - сказав Жириновський в ефірі телеканалу «Росія-24».

На його думку, підлітки вже можуть відповідати за свої вчинки, і, знаючи, що за злочин вони отримають реальний термін, можуть передумати і не скоїти його.

«Якби він міг би отримати довічне, тоді, можливо, він на це не пішов. Він же все чудово розуміє, йому майже 17 років. Але зараз він вважається неповнолітнім і не може отримати повне покарання за складом злочину «вбивство», - заявив лідер ЛДПР.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

153