Виконуючий обов'язки міністра закордонних справ Леонід Кожара обурився обговоренням ситуації в країні і виходу з неї іншими державами без участі української сторони.

Про це він сказав в ефірі телеканалу «Інтер», повідомляють «Українські новини».

«Україна займає надзвичайно важливе геополітичне місце в Європі, і зрозуміло, що в Україні існує дуже багато інтересів інших країн. І нам дуже неприємно, коли українські питання обговорюються без участі самих українців. Ситуація сьогодні надзвичайно гостра, і всіх це питання цікавить, але коли не тільки сама ситуація, але і питання врегулювання обговорюється без нашої участі, то це неправильно», - підкреслив чиновник.

При цьому Кожара відмовився уточнити, про які саме країни він говорить.

Крім того, за його словами, МЗС у разі претензій інших країн на територію України обіцяє належну і жорстку реакцію.

«Хотів би сказати, що офіційних заяв ніяких немає... Якщо такі заяви будуть на офіційному рівні, то, безумовно, ми дамо належну і жорстку оцінку», - зазначив Кожара, коментуючи матеріали румунських і турецьких ЗМІ, в яких журналісти висловлювали думку про необхідність властям їхніх країн претендувати на деякі території України.

При цьому чиновник додав, що в деяких країнах-сусідах окремі політики на неофіційному рівні неодноразово заявляли про претензії на українську територію.

Як повідомляв ForUm, громадянський рух «Болгари України» висловив стурбованість з приводу закликів повернути Румунії «історичні землі», котрі періодично звучать з Бухареста.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

503