У Європи зараз немає підстав вводити санкції проти України, сказав в ексклюзивному коментарі телеканалу БТБ Олександр Рар, член правління Німецько-українського форуму (Німеччина), коментуючи резолюцію Парламентської асамблеї Ради Європи, в якій євродепутати закликали українську владу припинити порушення прав людини і пригрозили позбавити Україну права голосу на квітневій сесії.

«Санкції - це не діло зараз. Санкції, тим більше односторонні, проти уряду, тільки почнуть переконувати тих спостерігачів, тих критиків, які кажуть, що Захід грає сильно тільки на одному боці: на боці опозиції, і заохочує їхні дії. І намагається зробити з Януковича якогось «нелегала». Це неправильно», - сказав Рар.

Він зазначив, що зараз немає підстав для санкцій, адже влада не застосовує силу для розгону демонстрантів, йде на компроміси для досягнення політичної стабілізації в країні, виконує взяті на себе політичні зобов'язання. Водночас Рар звернув увагу, що Європа повинна посилити тиск на опозицію, щоб вона почала виконувати свої політичні зобов'язання, взяті під час переговорів.

«Зараз, мені здається, Європейський парламент повинен тиснути на опозицію, щоб вона, насамперед, звільнила зайняті урядові та адміністративні приміщення. Для того, щоб нормально почала працювати влада і правопорядок. Я думаю, що Європі було б непогано на це звернути увагу», - сказав експерт.

Рар додав, що зараз у Європи є різні погляди на політичне врегулювання в Україні: одні країни виступають за санкції, інші - за мирний діалог.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

151