Ухвалення Верховною Радою Закону України «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування і покарання з приводу подій, які були під час проведення мирних зібрань» Міністерство внутрішніх справ вважає важливим і дієвим кроком до вирішення конфлікту і припинення силового протистояння на вул. Грушевського. Про це повідомляє УЗГ МВС України.

«Правоохоронці під час нападів на міліцію і військовослужбовців внутрішніх військ проявили витримку і стійкість, незважаючи на те, що в них летіло каміння і піротехніка, їх підпалювали «коктейлями Молотова», в них стріляли з пневматичної і травматичної зброї», - йдеться в повідомленні.

У міліції зазначили, що представники світової спільноти відмітили професійні і стримані дії міліції під час протистояння на Грушевського і закликали до компромісу, припинення силових дій та розблокування адміністративних будівель.

У МВС вважають, що затримані міліцією учасники масових заворушень на Грушевського не мирні мітингувальники, а люди, які підозрюються у тяжких злочинах - напади на правоохоронців, масові безлади, підпали техніки і т.д.

«Влада розуміє, що багато хто з них піддався емоціям або пішли на поводу у радикалів. Тому, щоб припинити протистояння, був розроблений закон, який не буде заважати мирним протестам, але дозволить припинити насильство і зняти напругу в суспільстві», - підсумували в міліції.

Як раніше повідомляв ForUm, 29 січня Верховна Рада прийняла закон «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування і покарання осіб у зв'язку з подіями, які були під час проведення мирних зібрань».

Сьогодні, 31 січня, Президент Віктор Янукович його підписав.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

280