США не пропонують бути посередником у переговорах української влади та опозиції. Про це, як передає кореспондент Forum'у, під час брифінгу, присвяченого підсумкам робочого візиту до США 27-29 січня, заявив заступник міністра закордонних справ - керівник апарату Андрій Олефіров.

«До нас не зверталися з такою пропозицією», - сказав він.

За словами Олефірова, у США відмітили як позитив проведення позачергової сесії Верховної Ради України і продовження переговорів між владою і позицією. «Вони вважають, що це є першочерговим і найважливішим майданчиком для продовження діалогу і пошуку прийнятних рішень, прийнятних компромісів для обох сторін цього діалогу», - сказав він.

«Йшлося про підтримку України у прагненні знайти компроміс і вести діалог... На пряму відмічалася готовність до усілякого сприяння Україні. На їхню думку, майбутнє України в Європейському Союзі. Тому, відзначалася всіляка підтримка нашого подальшого діалогу в цьому році з Європейським Союзом», - додав він.

Як раніше повідомляв ForUm, 29 січня Верховна Рада прийняла закон «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування і покарання осіб у зв'язку з подіями, які були під час проведення мирних зібрань».

28 січня Верховна Рада на позачерговій сесії скасувала дев'ять законів, прийнятих 16 січня 2014 року, а пізніше прийняла чотири законопроекти замість скасованих.

31 січня Президент України Віктор Янукович підписав скасування законів «16 січня», а також закон про амністію.

Юлія Артамощенко,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

165