Колишній глава польської держави, засновник «Солідарності» Лех Валенса переконаний, що у разі дострокових виборів в Україні перемогу отримає чинний Президент Віктор Янукович. Про це він заявив в інтерв'ю газеті La Repubblica, повідомляє Inopressa.

«Якщо у них є сумніви, кращим способом може стати референдум. Якби я був президентом, то організував би референдум і дострокові вибори. Я переконаний, що перемогу би отримав нинішній Президент», - заявив Валенса.

За його словами, українці близькі до громадянської війни. «Якщо не організувати вибори, якщо знову проллється кров», - застеріг нобелівський лауреат.

«Нинішня ситуація - не тільки провал ЄС, а фіаско всього людства. У Європи немає ідей, як діяти щодо України», - шкодує Валенса.

Засновник «Солідарності» дав оцінку ролі Росії Володимира Путіна в даній ситуації: «Якби він був зацікавлений у розвитку України, він прийняв би спроби, спрямовані на досягнення змін. Але поки він дивиться через призму власних національних інтересів».

Порівнюючи події в Польщі у 1989 році з ситуацією в Україні, Валенса сказав: «В Україні ситуація набагато простіша: те, що там станеться, залежить значною мірою від українців. Ми повинні пам'ятати, що вибори в Україні були демократичними, і Президента не можна змінювати на площі. Майдан може висловити невдоволення, може кричати, але, зрештою, він повинен висловити свою позицію демократичним шляхом. Іншими словами, необхідні референдум і вибори».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

297