Створення таких органів як народна рада і народна самооборона не допускається ні Конституцією, ні законами України. Більш того, спроби створити такі органи несуть загрозу конституційному ладу країни та її територіальній цілісності, про це повідомила начальник Головного управління Генеральної прокуратури України Ірина Зарубінська.

«Останнім часом в Україні набули поширення факти прийняття органами місцевого самоврядування та окремими групами осіб рішень про створення народних рад як органів з владними і управлінськими повноваженнями. Такі факти задокументовані у Волинській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській та Чернівецькій областях. Окремими місцевими радами Волинської, Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської областей також утворювалися підрозділи народної самооборони», - повідомила Зарубінська.

Також вона зазначила, що створення таких органів як народна рада і народна самооборона не допускається ні Конституцією, ні законами України. Більше того, такі спроби несуть загрозу конституційному ладу країни і територіальній цілісності, повідомляє «УНН».

«З метою недопущення зміни конституційного ладу України, формування нелегітимних органів влади і припинення протистояння в суспільстві прокурорами на всі ці рішення були подані до суду позови про визнання їх незаконними та їх скасування. За період з 16 січня поточного року судами задоволено 17 позовів прокурорів. У порядку забезпечення позовних вимог задоволено клопотання прокурорів та призупинено дію 115 протиправних рішень органів місцевого самоврядування. Тобто ці рішення на території України не діють згідно з їх оскарженням у суді», - заявила Зарубінська.

«Натомість окремі особи продовжують навмисне робити активні дії, спрямовані на легалізацію зазначених незаконних рішень місцевих рад та діяльність народної ради. З цією метою вони спонукають працівників правоохоронних органів, суду та державних службовців до реалізації протиправних рішень шляхом підписання заяв про визнання актів народної ради, їх виконання», - повідомила вона.

Відповідаючи на запитання про відповідальність за такі дії Зарубінська відповіла: «Зазначені дії є злочином, відповідальність за який передбачена частиною 1 статті 365 КК України, у тому числі покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 2 до 5 років. За таких обставин у Львівській області розпочато кримінальне провадження відносно керівника районної так званої «народної ради», який одночасно є головою районної ради. Триває досудове слідство. Органи прокуратури застерігають, що будуть принципово реагувати на всі спроби змін конституційного ладу або захоплення державної влади».

Нагадаємо, 22 січня на установчих зборах народної ради України затвердили Декларацію про проголошення Народної ради України.

Народна рада України планує забезпечити організацію та скликання громадських Конституційних зборів як органу для підготовки проекту нової Конституції України, яка повинна відновити законність і правопорядок, баланс між гілками влади, їх незалежність один від одного і впровадження реального місцевого самоврядування в Україні.

Створення народної ради повинно бути підтверджено громадянами України шляхом збору підписів.

Народна рада України формує народну виборчу комісію з народних депутатів Верховної Ради з опозиційних фракцій, які є членами лічильної комісії ВР, йдеться в декларації.

Народна виборча комісія повинна забезпечити проведення і встановлення результатів загальнонаціональних опитувань. У Криму, в кожній області, районах і містах будуть створені народні виборчі комісії з депутатів міських, районних та місцевих рад опозиційних фракцій.

Після цього, у деяких областях України, обласних центрах учасники акцій протесту разом з окремими депутатами місцевих рад стали проголошувати створення народних рад, фактично паралельними органами влади. Крім того, активісти народної самооборони, які самоорганізуються в загони, фактично, на їхню думку, повинні виконувати функції муніципальної міліції.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

175