На зимовій сесії Парламентської асамблеї Ради Європи завдяки наполегливій роботі членів української делегації були враховані аргументи парламентаріїв різних політичних сил, що створює передумови для мирного вирішення конфлікту в правовому, демократичному полі і гарантує стабільну політичну ситуацію в Україні. Про це, коментуючи підсумки термінових дебатів щодо ситуації в Україні, які відбулися 30 січня, сказав народний депутат, член парламентської фракції Партії регіонів, член Постійної делегації Верховної Ради в ПАРЄ Володимир Вечерко, повідомляє прес-служба ПР.

«Члени Парламентської асамблеї Ради Європи звернули увагу як на провокації праворадикальних протестувальників, так і на надмірне застосування сили з боку спецназівців, що посилило протестні настрої і призвело до ескалації конфлікту», - зазначив народний депутат.

Він ініціював поправку, яка була прийнята до пункту 6 Резолюції ПАРЄ щодо України, що забезпечує право і свободу на мітинги і збори, «але дії протестувальників не повинні суперечити загальновизнаним демократичним нормам». У результаті Парламентська асамблея Ради Європи прийняла резолюцію щодо України, з якої збережена можливість санкцій стосовно позбавлення Києва делегації права голосу на сесії у квітні у разі, якщо протестний рух на майдані буде розігнано силовими методами. Але такий варіант розвитку подій Вечерко категорично відкидає.

За його словами, яскравим прикладом вирішення конфлікту в державі мирним шляхом є діалог, розпочатий владою. Завдяки переговорному процесу з представниками опозиції були зроблені важливі кроки для зняття напруги в суспільстві. Верховна Рада скасувала низку законів, прийнятих 16 січня, на позачерговій сесії прийнято закон про амністію.

Як наслідок - на зимовій сесії ПАРЄ завдяки наполегливій роботі членів української делегації були почуті і враховані аргументи парламентаріїв різних політичних сил. А це створює передумови для мирного вирішення конфлікту в правовому, демократичному полі і гарантує стабільну політичну ситуацію в Україні.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

137