Опозиція не зацікавлена у дострокових виборах, оскільки її лідери побоюються конкуренції з боку нової хвилі політичних лідерів та громадських активістів, яка сформувалася під час протестних акцій.

Таку думку висловив директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов, коментуючи відмову опозиції від блокування роботи Ради під час ухвалення більшістю невигідного для них закону про амністію, який передбачає виконання низки умов. На відмову опозиції від блокування роботи парламенту, на думку політолога, вплинули погрози Президента Віктора Януковича про розпуск парламенту в разі неефективної роботи.

«Опозиції невигідно нове покоління політичних лідерів та партій, які вийдуть на сцену в контексті нової виборчої кампанії. Ці лідери більш радикальні, більш тісно пов'язані з Майданом. Тим самим Майданом, чиї інтереси сьогодні квазимонопольно представляють лідери опозиції. Під час протестів 2013-2014 років заявило про себе нове покоління політичних лідерів та громадських активістів. Вони незадоволені зашлакованістю і закапсульованістю нинішніх опозиційних лідерів, котрі повністю перекрили канали політичного просування», - сказав Карасьов.

Він сказав, що участь у дострокових виборах нових людей, які декларують свою опозиційність, внесе плутанину в плани нинішніх парламентських опозиціонерів, які не хочуть втратити свої мандати.

«Ті, кому сьогодні 25-30 років, встигли відчути смак великої політики, можливості впливати на свою долю, побачили шанс на соціальний ривок вгору. Коли почнеться нова виборча кампанія, ці люди влаштують хаотичний рух в опозиційному таборі. І це створить проблеми для лідерів опозиції: кого включати в списки, як на це відреагують старі партійці, як уникнути образ і нівелювати неминучі протиріччя і так далі», - пояснив Карасьов.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

211