Результативне голосування щодо закону про амністію, запропонованого представниками влади, свідчить про наявність у парламенті більшості, що працює, а також про те, що чутки про розкол у Партії регіонів виявилися перебільшеними. Таку думку висловив Кость Бондаренко, голова правління Інституту української політики.

Експерт упевнений, що в сформованій ситуації опозиції не варто розраховувати на зміну конфігурації парламентської більшості і розраховувати, що в цьому процесі знайдеться місце для її представників.

«Я думаю, тепер опозиція більше схвильована не результатом того голосування, самим прийнятим законом у версії, запропонованій представниками влади, а тим, що всі переконалися - в Партії регіонів ніякого розколу не сталося. Партія продемонструвала, що не варто розраховувати на її розкол чи якийсь внутрішній бунт. Це давало опозиції шанс змінити конфігурацію більшості, якось включитися у цей процес», - сказав Бондаренко.

Політолог зазначає, що результати голосування стосовно закону про амністію можуть свідчити про те, що влада може давати чіткі гарантії виконання домовленостей, досягнутих у процесі політичних переговорів з представниками опозиції.

«Результати голосування в Раді щодо закону про амністію свідчать про те, що більшість, яка сформувалася в Раді, сьогодні координується і контролюється Президентом. Чутки про розкол Партії регіонів, про її вихід з-під контролю Президента вчорашнім голосуванням спростовані», - сказав експерт.

Відповідаючи на запитання, чи будуть почуті заклики Яценюка, Кличка і Тягнибока про звільнення захоплених будівель органів влади після виконання умов, висунутих мітингувальниками, експерт сказав, що це відбудеться лише в деяких регіонах. У решта, як сказав Бондаренко, лідери парламентських опозиційних фракцій не мають серйозного впливу, тому доведеться окремо домовлятися з представниками активістів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

174