Економіка не повинна страждати через революційний переворот, здійснений опозицією. Сторони повинні якомога швидше сісти за стіл переговорів.

Про це під час круглого столу «Економічні наслідки політичної кризи в Україні» розповіли експерти.

«Я закликаю опозицію сідати за стіл переговорів. Дочекайтеся президентських виборів 2015 року, а далі вибирайте свого президента, свого прем'єр-міністра. Зараз же важливо, щоб економіка не переживала через спроби революційного перевороту, які зараз робляться», - заявив генеральний директор інвестиційно-банківської компанії European Capital Management Вадим Браїловський.

Експерт поскаржився, що політичне протистояння може закреслити перспективи, які відкривалися перед Україною у відносинах із зовнішніми партнерами, в першу чергу з Росією і Китаєм.

Фінансист звернув увагу, що раніше глави торгових представництв цих країн висловили стурбованість ситуацією в Україні.

«Вони готові далі продовжувати домовленості з Віктором Януковичем. Водночас я не впевнений, що якщо зараз Яценюк чи Порошенко стане прем'єр-міністром, ми побачимо розвиток економічних відносин з цими країнами», - додав він.

Закликав опозицію до політичного діалогу також виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

Експерт переконаний, що ескалація конфлікту загрожує серйозними економічними втратами.

«Країна розвиває демократію, але не забувайте про економіку. Не зіштовхуйте країну у прірву. Це мільйони безробітних, зниження нашого рівня життя, падіння наших реальних та номінальних доходів, розкручування інфляції. Якщо продовжиться політичне протистояння, можна забути про 3% зростання ВВП. Треба зупинитися, знайти якісь точки дотику. Все це в руках політиків», - резюмував Устенко.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

126