Парламент, який ефективно працює, дозволяє знизити активність громадського протесту і сприяє політичному врегулюванню, сказав політичний експерт Дмитро Видрін.

Так експерт прокоментував результативне голосування депутатів більшості за законопроект про амністію, який в обмін на амністію передбачає звільнення захоплених мітингувальниками будівель органів влади у Києві та регіонах.

«Якщо не працює Верховна Рада, працюють вулиці і «майдани». Наявність самої більшості не є принциповим. Набагато важливіше, що парламент запрацював.

Головна його функція - не бійки біля трибуни, а голосування. Якщо приймають законним способом, приймають рішення, вже не важливо, які ці рішення. Головне, що Верховна Рада працює. Адже якщо до прийнятих законів є претензії, їх завжди можна переголосувати. Це дає шанс на прийняття інших законів, більш якісних, більш обґрунтованих, розроблених під час круглих столів або в процесі переговорів спільно з опозицією», - сказав він.

Відповідаючи на запитання про те, чи може влада, маючи стійку більшість у парламенті, надавати опозиції гарантії виконання взятих у процесі переговорів про політичне врегулювання зобов'язань, Видрін сказав: «Рішення парламенту будуть більш відповідальними, ніж до нинішнього часу. Зараз політичні акції поступово переходять у форму «гарячого» протесту, тому всі закони потрібно приймати з огляду на суспільну реакцію»..


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

139