Арсеній Яценюк продовжує думати над пропозицією Президента очолити Кабінет Міністрів України. Швидше за все, він її прийме зрештою. В іншому випадку він ризикує втратити підтримку Заходу. Такої думки дотримується політолог Інституту стратегічних досліджень Роман Рукомеда.

Політолог не схильний думати, що Яценюк прийняв остаточне рішення, відмовившись від посади прем'єр-міністра.

«Він перебуває в роздумах, і не секрет, що його підштовхує західна політична еліта до прийняття цього рішення, тому що в очах Заходу Віктор Янукович пішов на безпрецедентний для української політики крок, запропонувавши своєму політичному опонентові місце прем'єр-міністра. Яценюк своєю відмовою ризикує зіпсувати своє реноме на Заході, ризикує бути прогнозованим і зрозумілим політиком, тим більше, який відмовляється приймати таку пропозицію як вихід з політичної кризи», - говорить Рукомеда.

При цьому політолог вважає, що якщо Яценюк очолить уряд, йому доведеться пожертвувати Тимошенко.

«Треба розуміти, що ідеальних рішень у політиці не буває. У будь-якому випадку йому доведеться чимось жертвувати. Чим він готовий пожертвувати, я не можу відповісти. Але на кону стоїть доля країни проти долі одного політика. Яценюку треба вибирати, що для нього важливіше. Хоче бути політиком чи державним діячем», - підсумував Рукомеда.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

343