Перший президент України Леонід Кравчук запропонував стати гарантом виконання домовленостей між Президентом України Віктором Януковичем, парламентською більшістю та опозицією. Про це, як передає кореспондент Forum'у, він заявив, виступаючи сьогодні в парламенті.


«Існує недовіра між опозицією і Президентом. Вона дуже глибока. Я пропоную не брати іноземців. Або я сам, або з Леонідом Даниловичем (Кучмою. - Ред.) можемо виступити гарантом. Ми будемо сповіщати народ про домовленості між сторонами. І тоді українці будуть бачити, хто їх не виконує. Тільки ви разом з Президентом можете вирішити драматичні питання в Україні», - сказав Кравчук.

На його думку, парламентарії повинні поставити інтереси держави вище власних.

«Якщо парламентська більшість буде ставити опозицію на коліна - нічого не вийде. Якщо опозиція буде висувати ультиматум - теж нічого не вийде. Україна важливіша за будь-які амбіції», - зазначив він.

Також перший президент вважає, що вектор конфлікту в країні спрямований у бік громадянської війни.

«Щоб зупинити процес розвалу управління державою і розворот ситуації в бік громадянської війни, потрібно розвести протиборчі сторони, сказавши, що є план виходу з політичної кризи, затверджений Президентом і ВР. Люди розумні - вони зрозуміють, що якщо план є, вони погодяться знизити градус протистояння», - вважає Кравчук.

Також він зазначив, що вчора Рада скасувала «закони 16 січня»

«Сьогодні треба ухвалити Закон про амністію. Я знаю, що частина депутатів не проголосує, а за ними стоїть частина народу. Але голосування має бути консолідованим. Завдяки закону випустять людей і розблокують ОДА і дороги», - нагадав він.

Крім того, Кравчук підтримує реформування Конституції. «Є два варіанти концепції: президентсько-парламентський і парламентсько-президентський. Створіть спеціальну комісію, і ми будемо з вами співпрацювати... або ні - це залежить від вас. Я пропоную створити таку комісію в Раді і почати реформувати Конституцію», - вніс свою пропозицію перший президент України.


На попередній зустрічі з опозицією Президент України Віктор Янукович погодився розпочати процес підготовки змін до Конституції України, а також запропонував Арсенію Яценюку посаду прем'єр-міністра України.

Крім того, була досягнута домовленість про прийняття закону про амністію, згідно з яким звільняються від відповідальності всі учасники протестних акцій за весь період політичної кризи.

Тетяна Григор'єва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

207
Классические туфли мужские