Перший президент України Леонід Кравчук запропонував стати гарантом виконання домовленостей між Президентом України Віктором Януковичем, парламентською більшістю та опозицією. Про це, як передає кореспондент Forum'у, він заявив, виступаючи сьогодні в парламенті.


«Існує недовіра між опозицією і Президентом. Вона дуже глибока. Я пропоную не брати іноземців. Або я сам, або з Леонідом Даниловичем (Кучмою. - Ред.) можемо виступити гарантом. Ми будемо сповіщати народ про домовленості між сторонами. І тоді українці будуть бачити, хто їх не виконує. Тільки ви разом з Президентом можете вирішити драматичні питання в Україні», - сказав Кравчук.

На його думку, парламентарії повинні поставити інтереси держави вище власних.

«Якщо парламентська більшість буде ставити опозицію на коліна - нічого не вийде. Якщо опозиція буде висувати ультиматум - теж нічого не вийде. Україна важливіша за будь-які амбіції», - зазначив він.

Також перший президент вважає, що вектор конфлікту в країні спрямований у бік громадянської війни.

«Щоб зупинити процес розвалу управління державою і розворот ситуації в бік громадянської війни, потрібно розвести протиборчі сторони, сказавши, що є план виходу з політичної кризи, затверджений Президентом і ВР. Люди розумні - вони зрозуміють, що якщо план є, вони погодяться знизити градус протистояння», - вважає Кравчук.

Також він зазначив, що вчора Рада скасувала «закони 16 січня»

«Сьогодні треба ухвалити Закон про амністію. Я знаю, що частина депутатів не проголосує, а за ними стоїть частина народу. Але голосування має бути консолідованим. Завдяки закону випустять людей і розблокують ОДА і дороги», - нагадав він.

Крім того, Кравчук підтримує реформування Конституції. «Є два варіанти концепції: президентсько-парламентський і парламентсько-президентський. Створіть спеціальну комісію, і ми будемо з вами співпрацювати... або ні - це залежить від вас. Я пропоную створити таку комісію в Раді і почати реформувати Конституцію», - вніс свою пропозицію перший президент України.


На попередній зустрічі з опозицією Президент України Віктор Янукович погодився розпочати процес підготовки змін до Конституції України, а також запропонував Арсенію Яценюку посаду прем'єр-міністра України.

Крім того, була досягнута домовленість про прийняття закону про амністію, згідно з яким звільняються від відповідальності всі учасники протестних акцій за весь період політичної кризи.

Тетяна Григор'єва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

212