Захоплення приміщення Мінагрополітики та перешкоджання повноцінній роботі його фахівців може призвести до серйозних проблем з експортом зернових. Про це міністру аграрної політики і продовольства Миколі Присяжнюку доповів директор Департаменту економічного розвитку аграрного ринку Віталій Саблук.

«Одним з найгостріших питань є експорт зернових. Протягом останніх місяців у імпортерів і зернотрейдерів виникало багато запитань щодо виконання контрактів на постачання. Тому зараз треба дуже серйозно підійти до цього питання, щоб не втратити контроль над здійсненням експортних відвантажень сільгосппродукції», - зазначив директор Департаменту.

За його словами, у цьому маркетинговому році перевиробництво зерна в світі склало 110 мільйонів тонн зерна. І якщо 80 мільйонів тонн можуть бути розкуплені за зниженою ціною, то близько 30 мільйонів тонн зерна якась країна не допродасть.

«У цій ситуації ми повинні тримати контроль над станом відвантаження зерна. Зокрема, це повинно відбуватися без затримок, особливо щодо питання видачі дозвільних документів. А з ним може бути проблема через блокування повноцінної роботи міністерства», - зазначив Саблук.

Присяжнюк у свою чергу підкреслив, що, незважаючи на нинішній режим роботи, фахівці відомства і ЦОВ повинні оперативно реагувати на виклики і їх вирішувати.

«Для недопущення зниження довіри до українських експортерів, зриву контактів потрібно перейти до звичайного режиму видачі дозвільних документів на експорт зерна, а також імпортних операцій. Для цього потрібно, щоб у цю роботу активно долучилися фахівці Держветфітослужби та Державної інспекції сільського господарства», - зазначив Присяжнюк.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

117