Відставка українського уряду свідчить про те, що влада готова до діалогу з опозицією. Про це в коментарі кореспондентові Forum'у повідомив глава правління Інституту української політики Кость Бондаренко.

«Це, з одного боку, пропозиція до опозиції з боку влади, а з іншого - крок, який демонструє, що влада готова до подальшого діалогу. Тому що, якби влада далі пручалася і не відправляла уряд у відставку, то відповідно виникали б питання щодо того, як можна взагалі вести діалог», - зазначив Бондаренко.

Він розповів, що опозиція отримала пропозицію про участь у процесі формування нового уряду країни, однак відповідь з її боку ще не отримано.

«У цій ситуації те, що Арсеній Яценюк відмовився від посади прем'єр-міністра, ще нічого не значить. Тому що насправді ця пропозиція звернена не тільки до нього. Це звернення в цілому до опозиції. Щоб вони приступили до формування уряду, можливо, висунули свою кандидатуру або взяли участь у консультаціях щодо кандидатури», - говорить експерт.

Разом з тим він висловив занепокоєння стосовно того, що у разі прийняття рішень щодо формування нового уряду без погодження з опозицією, нова кандидатура прем'єр-міністра може бути не прийнята суспільством.

«І замість компромісного вирішення ситуації це може викликати проблеми з Майданом», - заявив Бондаренко.

Політолог також зазначив, що поведінка опозиції в сесійній залі під час голосування за призначення нового прем'єр-міністра залежатиме від того, наскільки буде узгоджена кандидатура.

Також, на його думку, скасування низки прийнятих 16 січня законів можна розцінювати як крок влади назустріч до взаєморозуміння. «Тепер влада чекатиме симетричних кроків від опозиції», - зазначив Бондаренко.

При цьому він висловив надію, що після прийняття закону про амністію протестувальників опозиція все таки виконає обіцянку щодо розблокування вулиць і державних будівель. «Скасування законів у відповідь на звуження Майдану не було умовою. Йшлося щодо закону про амністію в обмін на розблокування вулиць і державних будівель. Я дуже сподіваюся (що опозиція піде на це. - Ред.). Тим більше, що влада почала розбирати свої барикади. Сподіваюся, що опозиція теж почне це робити», - резюмував експерт.

Як раніше повідомляв ForUm, Президент України прийняв відставку прем'єр-міністра України Миколи Азарова і відставку всього складу Кабінету Міністрів України.

У вівторок, 28 січня, прем'єр-міністр України Микола Азаров подав у відставку.

Тетяна Мацур,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

206