В Україні потрібно відстоювати принципи мирного співіснування, затверджувати злагоду і терпимість у суспільстві. Про це йдеться у зверненні Президента до українців з нагоди Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту.

«27 січня минає 69 років з дня, коли війська Першого Українського фронту визволили в'язнів концентраційного табору «Аушвіц-Біркенау» поблизу польського міста Освенцім. Жахлива правда про цю та інші «фабрики смерті» вразила світ і наочно продемонструвала наслідки реалізації нацистської ідеології, заснованої на расовій ненависті і зневазі до людини. Як уособлення жорстокого антисемітизму і ксенофобії Голокост став символом страждань єврейського народу. Тільки на українській землі від рук нацистів загинули сотні тисяч його представників», - наголошується у зверненні.

Як каже Президент, вшановуючи пам'ять загиблих, ми згадуємо про героїзм українців, які з ризиком для життя рятували євреїв від знищення у Бабиному Яру або в інших місцях масових розстрілів.

«Сучасний світ багатий різноманітністю націй, культур і конфесій, однак і зараз у ньому часто не вистачає взаємоповаги і толерантності. Тому з усією відповідальністю перед майбутніми поколіннями ми повинні відстоювати принципи мирного співіснування, затверджувати злагоду і толерантність у суспільстві», - зазначає Глава держави.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

152