Україна потрапила до п'ятірки країн світу з найбільш недооціненою національною валютою, свідчать дані індексу «Біг Мак» (The Big Mac index) журналу The Economist за січень 2014 року.

Дані індексу свідчать, що національна валюта України недооцінена на 51% по відношенню до долара США і на 54,3% - по відношенню до євро. Передбачувана вартість долара до гривні, згідно з даними дослідження, повинна становити 4,11 грн/дол. при діючій вартості 8,38 грн/дол., по відношенню до євро - 5,19 грн/євро при діючій вартості 11,37 грн/євро.

За результатами дослідження, до п'ятірки країн, національні валюти яких недооцінені на 50% і вище, увійшли Індія, Південна Африка, Малайзія, Україна та Індонезія, повідомляє «УНІАН».

Російська валюта, за даними дослідження, недооцінена на 43,3% по відношенню до долара і на 47,2% - по відношенню до євро.

Індекс заснований на теорії паритету купівельної спроможності і використовує як еталонну величину вартість гамбургера в ресторанах мережі швидкого харчування mcdonald's в різних країнах світу. За основу береться ціна Біг Мака в США, і якщо в якійсь країні він дешевший, то валюта цієї країни вважається недооціненою, відповідно, курс долара в цій країні має бути нижчим. Недооціненість національних валют найбільш характерна для експортно-орієнтованих країн, до яких відноситься й Україна.

У понеділок, 27 січня, Національний банк України вперше з початку 2014 року вийшов на міжбанківський валютний ринок з інтервенціями, пропонуючи долар за курсом 8,4 грн/дол. при ринкових котируваннях 8,5200 грн/дол.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

156