Захоплення регіональних держадміністрацій може заблокувати бюджетне фінансування у відповідних регіонах. Про це виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко заявив в ексклюзивному коментарі кореспондентові Forum'у.

За словами економіста, це пов'язано з процедурою надходження коштів з центрального бюджету в регіональні - і далі на місця. «Більше того, Мінфін і Держказначейство могли б обґрунтовано призупинити трансфер до нормалізації обстановки. Зрозуміло, що це вплине на динаміку виплат», - сказав експерт.

Він додав, що станом на початок року на єдиному рахунку Держказначейства було 1,7 млрд грн, тобто майже у 4 рази більше, ніж рік тому. «Тим самим, коштів не так вже й мало, але вони повинні дійти до адресата. У зв'язку з цим треба зазначити, що низку виплат встигли профінансувати по всьому ланцюжку ще до початку захоплень. Так, вже до 25 січня Пенсійний фонд завершив фінансування січневих виплат у всіх регіонах України на загальну суму 21,2 млрд грн. Власне, пенсії виплачуються по особливих каналах ПФ без особливої участі місцевих властей. Але така ситуація не за всіма напрямами», - зазначив аналітик.

За його оцінкою, дестабілізація не тільки ускладнює проходження фінансів, але і провокує чиновників на місцях затримувати виплати в якихось локальних цілях.

«Ці цілі не обов'язково корупційні: просто ситуація з центральним бюджетним фінансуванням непроста з 2013 р., і якщо можна прикритися «революцією», то простіше сконцентрувати максимум ресурсів на бажаних напрямах. Це може бути завершення раніше розпочатих, але недофінансованих проектів тощо, і здатне призвести до затримок виплат за іншими статтями», - підсумовує фахівець.

Як раніше повідомляв ForUm, у деяких обласних центрах мітингувальники захопили будівлі місцевих ОДА.

Андрій Боярунець,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

79