Співробітники міліції затримали членів ОЗУ, причетної до викрадення людей у Києві, повідомляє УЗГ МВС України.

За словами начальника Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України Станіслава Рогозіна, працівники відомства в даний час перевіряють інформацію про причетність понад 1 тисячі людей до діяльності близько 20 радикально налаштованих угруповань. Учасники цих ОЗУ підозрюються у вчиненні тяжких та особливо тяжких злочинів, зокрема, під час подій на вулиці Грушевського в столиці.

«Зазначені структури мають всі ознаки злочинних угруповань екстремістського характеру. Одне з таких злочинних угрупувань днями було ліквідоване. Його члени два місяці тому захопили в заручники молодого хлопця», - зазначив Рогозін.

У МВС зазначив, що мова йде про викрадення 22-річного киянина, яке відбулось в грудні минулого року. Мати хлопця звернулася в міліцію із заявою про те, що двоє невідомих в масках викрали її сина. Зловмисники вимагали за бранця викуп у сумі двох мільйонів гривень. Після того, як гроші були передані зловмисникам, відпустили заручника.

Днями співробітники ГУБОЗ МВС України затримали всіх чотирьох викрадачів.

У зловмисників вилучено 7 одиниць вогнепальної зброї: два автомати Калашникова, 4 пістолети і один карабін, а також понад 800 патронів, бейсбольні біти і маски.

Організатор цього угруповання був учасником так званого Євромайдану. У міліції є докази, що члени ОЗУ постачали зброю учасникам акцій на Євромайдані. 

Крім того, Рогозін зазначив, що в оперативників ГУБОЗ є інформація про те, що у захоплених будівлях Будинку профспілок і КМДА знаходиться значна кількість вогнепальної зброї.

Нині борці з організованою злочинністю роблять все, щоб ця зброя не була використана проти громадян і правоохоронців. Голова ГУБОЗ запевнив, що винести зброю з цих будівель безкарно у зловмисників не вийде. 

У свою чергу, начальник Головного слідчого управління МВС України Микола Чинчин нагадав, що за незаконне поводження зі зброєю передбачена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 7 років.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

277