Шевченківський районний суд Києва звільнив трьох підозрюваних у заворушеннях на вулиці Банковій 1 грудня 2013 року. Про це повідомила кореспонденту Forum'у прес-секретар прокуратури Києва Яна Соболевська. 

За її словами, прокуратура Києва почала процедуру виконання доповненого закону України «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування і покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань», який набрав чинності 22 січня і передбачає звільнення від кримінальної відповідальності всіх учасників масових акцій, затриманих у центрі столиці в період з 21 листопада по 26 грудня 2013 року.

«Серед звільнених сьогодні: два підозрюваних у масових заворушеннях та один у посяганні на життя співробітника правоохоронних органів. Це Ярослав Притуленко, Сергій Нужненко і Володимир Кадура», - повідомила Соболевська.

За її словами, Притуленка і Кадуру звільнили з-під варти в залі суду (Сергій Нужненко під нею не перебував) і звільнили всіх трьох від кримінальної відповідальності. 

Крім того, як повідомила Соболевська, процес звільнення активістів триває, прокурори і надалі ініціюватимуть в суді питання звільнення від кримінальної відповідальності ще 21 затриманого.

«Закриттю підлягають 34 кримінальних провадження... Згідно із законом, усі, хто підпадає під його дію, повинні бути звільнені протягом 30 діб з моменту його вступу в силу. Але прокурори забезпечують його реалізацію найближчим часом», - резюмувала Соболевська. 

Як раніше повідомляв ForUm, Верховна Рада прийняла за основу і в цілому проект закону про внесення змін до Закону України №3893 «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування і покарання з приводу подій, що мають місце під час проведення мирних зібрань».
Анастасія Піка, 

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

987