Наслідками революції, як правило, стають економічна розруха і тотальне зубожіння в країні, в той же час самі призвідці революцій і олігархи стають ще багатшими. Про це розповів Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру.

«Тільки наївні люди вірять, що можна підвищити рівень життя населення шляхом революцій і погромів. Насправді все відбувається навпаки. У результаті революції йде просто перегрупування олігархічних груп, які фактично залишаються на місці, лише змінюється їх наближеність до влади», - сказав економіст.

Для прикладу Охріменко наводить економічні наслідки «арабської весни» в деяких країнах. «Успішна» революції в Єгипті: зростання ВВП впало з 7-8% до 1%, знизилися доходи від туризму, удвічі зросло безробіття. Той же ефект у Туреччині після погромів і бунтів у 2013 році: зниження зростання ВВП з 9,2% до 2,2%, прямі втрати економіки - $ 75 млрд. Всі країни, котрі пережили «успішні» революції, зіткнулися з величезним безробіттям внаслідок економічного краху і гіперінфляції.

Охріменко називає цілком закономірним бажання простих українців, які вийшли на євромайдан, поліпшити свій добробут. Але досягається ця мета, за словами економіста, не революціями, а копіткою працею.

«Щоб доходи зростали, потрібно не знищувати майно і бунтувати, а просто працювати і створювати матеріальні блага. Всі розмови, що після революції настане щасливе життя, - чистої води вигадки політиків, які просто хочуть захопити владу. При цьому їх мало цікавлять проблеми простих українців. Вони готові до того, що революція може спровокувати гіперінфляцію і масове реальне безробіття. У будь-якому випадку доходи тих політиків, які хочуть захопити владу, зростуть, а зубожіння українців унаслідок революції їх не дуже турбує, - пояснив економіст.

Як власний український приклад Охріменко привів наслідки «помаранчевої революції», яка не принесла реальних змін простим людям.

«Після «помаранчевої революції» окремі «революціонери» раптом стали головними корупціонерами і займалися тільки тим, що «вирішували питання». Після помаранчевої революції хабарі не тільки залишилися, але ще й зросли, бо нові володарі вважали, що вони багато втратили на революції, і тому їм потрібно відшкодувати їхні збитки», - навів приклад економіст з новітньої історії України.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

166