Додатковий стимул на розвиток будівельної галузі надасть пом'якшення монетарній політиці Національного банку. Про це заявив виконавчий директор Міжнародного центру Блейзера Олег Устенко.

Експерт нагадує, що в Державному бюджеті 2014 року закладено двократне збільшення фінансування за програмою «Доступне житло», що передбачає компенсацію державою 30% вартості квартир.

«Дане фінансування розблокує програми щодо житлового будівництва у 2014 році з боку приватного сектора загальним обсягом близько 350 млн грн. Це еквівалентно 70 тис. кв. м житла. Враховуючи те, що український будівельний сектор показував негативну динаміку протягом 2013 року, така підтримка зробить на нього досить позитивний вплив», - переконаний фінансист.

Під час реалізації програм іпотечного кредитування, на думку Устенка, важливо забезпечити абсолютну прозорість у доступі до житла як з боку покупців, так і з боку забудовників.

Разом з цим експерт вважає, що додатковим стимулом для розвитку галузі стане пом'якшення монетарної політики, яку буде використовувати в цьому році Національний банк.

«Одне із завдань, яке буде при цьому вирішено, - зниження процентних ставок. Зниження вартості кредитного ресурсу при паралельному збільшенні термінів кредитів дасть можливість активізувати використання програм іпотечного кредитування. А іпотека - це, в свою чергу, не тільки кредитування. Це ще й соціальна політика, яка спрямована на розвиток середнього класу в країні», - підкреслив він.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

101