Міліція Донецька закликає журналістів користуватися спецжилетами з написом «преса», повідомляє прес-служба Донецького МУ ГУМВС України.

«Міліція Донецька вживає і вживатиме надалі всі заходи, щоб забезпечити безпеку представників ЗМІ під час їхньої професійної діяльності щодо об'єктивного висвітлення подій, а також захистить журналістів від спроб перешкоджання їхній роботі. Особи, які перешкоджають діяльності представників мас-медіа, будуть притягатися до відповідальності у встановленому законом порядку», - йдеться в повідомленні.

Після вчорашніх подій у центрі Донецька в органи внутрішніх справ надійшло 13 заяв від громадян, у тому числі від представників ЗМІ. За 5 фактами правопорушень порушено кримінальні провадження, з них 2 - за ч.1 ст. 171 КК України (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів), а також за ч.1. ст.125 КК України (умисне легке тілесне ушкодження), ч.2 ст.296 КК України (хуліганство, вчинене групою осіб) та ч.1 ст.194 КК України (умисне знищення або пошкодження майна). Проводиться досудове розслідування.

Міліція просить відразу повідомляти органи внутрішніх справ про всі факти перешкоджання журналістській діяльності.

«Враховуючи ситуацію, що склалася в державі, в цілях вашої безпеки ще раз закликаємо представників ЗМІ під час висвітлення масових заходів обов'язково користуватися спецжилетами з написом «преса». Це дозволить виділити вас серед усіх громадян, в тому числі мітингувальників сторін. Правоохоронці зможуть реагувати на правопорушення відносно журналістів більш оперативно й ефективно», - заявили в міліції.

Журналістів, у яких немає жилетів, міліціонери просять отримати їх у Донецькому міському управлінні міліції або у співробітників прес-служби Донецького ГУ сьогодні о 18.00 біля пам'ятника Т.Шевченку.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

94