Українська влада готова обговорювати з Радою Європи та Венеціанською комісією зміст законів, прийнятих Верховною Радою 16 січня. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі з генеральним секретарем Ради Європи Турбйорном Ягландом у Давосі, повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату КМУ.

Прем'єр підкреслив, що сьогодні влада має справу вже не з мирними протестами, а з добре організованою, спланованою операцією щодо захоплення влади. І навіть при цьому влада проявляє витримку, рішуче налаштована на мирне врегулювання конфлікту.

Глава уряду зазначив, що стратегічний курс на європейську інтеграцію України залишається незмінним, діють всі прийняті в ході цього процесу закони, а також спеціальний закон, який вимагає, щоб всі прийняті законодавчі акти відповідали європейським нормам.

У зв'язку з цим Азаров висловив готовність всі питання щодо нових норм українського законодавства обговорювати з Радою Європи і Венеціанською комісією.

«Ми готові з вашими експертами обговорити зміст законів, прийнятих 16 січня поточного року. На нашу думку, неупереджене експертне обговорення повинно переконати наших партнерів у тому, що ці норми цілком відповідають нормам, що містяться в законодавстві європейських країн. Також ми хотіли б, щоб наші партнери зрозуміли, що прийняття цих законів було продиктовано ситуацією в Україні, необхідністю зупинити ескалацію насильства і протиправних дій щодо законних держави і громадян України. Ми готові вносити поправки там, де це необхідно. Але треба мати на увазі головну мету, якої зараз необхідно досягти: негайно припинити насильство, ізолювати бойовиків від суспільства і почати політичне врегулювання проблем, включаючи, якщо буде потрібно, зміну виборчого законодавства і конституційних повноважень органів влади», - заявив прем'єр-міністр України.

Глава уряду також заявив, що опозиції необхідно негайно визначитися, на чиєму вона боці: на боці держави і конституційного ладу чи на боці екстремістів. Це є відправною точкою для визначення сторін та змісту політичного діалогу.

У свою чергу генеральний секретар Ради Європи зазначив: «Ми розуміємо, що терміново потрібно налагодити конструктивний діалог, який дозволить не тільки врегулювати кризову ситуацію, але і розділити відповідальність за те, що відбувається в Києві. Негайно потрібно припинити насильство. Рада Європи підтримує конструктивний діалог і готова всіляко йому сприяти».

На його думку, політика в демократичній країні має робитися не на вулицях, а в правовому полі, зокрема, шляхом прийняття законів у парламенті.

Ягланд підтримав пропозицію провести правову експертизу та обговорення з українською стороною прийнятих законів.

«Рада Європи готова надати висновки щодо відповідності цих законів європейським нормам і конвенціям», - заявив генсек Ради Європи.

Сторони домовилися негайно розпочати відповідні консультації на рівні експертів.

Як раніше повідомляв ForUm, закони України, прийняті Верховною Радою 16 січня, опубліковані в електронній версії газети парламенту «Голос України» у номері за вівторок, 21 січня.

Народні депутати з провладних фракцій підняттям рук без обговорення ухвалили 11 законів та 1 постанову.

17 січня Президент України Віктор Янукович підписав Закон №719-VII «Про Державний бюджет України на 2014 рік» та всі закони, ухвалені Верховною Радою України 16 січня.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

246