Українська влада готова обговорювати з Радою Європи та Венеціанською комісією зміст законів, прийнятих Верховною Радою 16 січня. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі з генеральним секретарем Ради Європи Турбйорном Ягландом у Давосі, повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату КМУ.

Прем'єр підкреслив, що сьогодні влада має справу вже не з мирними протестами, а з добре організованою, спланованою операцією щодо захоплення влади. І навіть при цьому влада проявляє витримку, рішуче налаштована на мирне врегулювання конфлікту.

Глава уряду зазначив, що стратегічний курс на європейську інтеграцію України залишається незмінним, діють всі прийняті в ході цього процесу закони, а також спеціальний закон, який вимагає, щоб всі прийняті законодавчі акти відповідали європейським нормам.

У зв'язку з цим Азаров висловив готовність всі питання щодо нових норм українського законодавства обговорювати з Радою Європи і Венеціанською комісією.

«Ми готові з вашими експертами обговорити зміст законів, прийнятих 16 січня поточного року. На нашу думку, неупереджене експертне обговорення повинно переконати наших партнерів у тому, що ці норми цілком відповідають нормам, що містяться в законодавстві європейських країн. Також ми хотіли б, щоб наші партнери зрозуміли, що прийняття цих законів було продиктовано ситуацією в Україні, необхідністю зупинити ескалацію насильства і протиправних дій щодо законних держави і громадян України. Ми готові вносити поправки там, де це необхідно. Але треба мати на увазі головну мету, якої зараз необхідно досягти: негайно припинити насильство, ізолювати бойовиків від суспільства і почати політичне врегулювання проблем, включаючи, якщо буде потрібно, зміну виборчого законодавства і конституційних повноважень органів влади», - заявив прем'єр-міністр України.

Глава уряду також заявив, що опозиції необхідно негайно визначитися, на чиєму вона боці: на боці держави і конституційного ладу чи на боці екстремістів. Це є відправною точкою для визначення сторін та змісту політичного діалогу.

У свою чергу генеральний секретар Ради Європи зазначив: «Ми розуміємо, що терміново потрібно налагодити конструктивний діалог, який дозволить не тільки врегулювати кризову ситуацію, але і розділити відповідальність за те, що відбувається в Києві. Негайно потрібно припинити насильство. Рада Європи підтримує конструктивний діалог і готова всіляко йому сприяти».

На його думку, політика в демократичній країні має робитися не на вулицях, а в правовому полі, зокрема, шляхом прийняття законів у парламенті.

Ягланд підтримав пропозицію провести правову експертизу та обговорення з українською стороною прийнятих законів.

«Рада Європи готова надати висновки щодо відповідності цих законів європейським нормам і конвенціям», - заявив генсек Ради Європи.

Сторони домовилися негайно розпочати відповідні консультації на рівні експертів.

Як раніше повідомляв ForUm, закони України, прийняті Верховною Радою 16 січня, опубліковані в електронній версії газети парламенту «Голос України» у номері за вівторок, 21 січня.

Народні депутати з провладних фракцій підняттям рук без обговорення ухвалили 11 законів та 1 постанову.

17 січня Президент України Віктор Янукович підписав Закон №719-VII «Про Державний бюджет України на 2014 рік» та всі закони, ухвалені Верховною Радою України 16 січня.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

246
Классические туфли мужские