Аграрії зможуть постачати свою продукцію на експорт через оптові ринки сільгосппродукції, повідомив експерт аграрних ринків Руслан Швець.

«Оптові ринки сільгосппродукції вже стали місцем, де споживачі скуповують необхідне продовольство без значних втрат для гаманця. Водночас на ОРСП є все необхідне, щоб відправляти партії продукції на експорт. Адже в інфраструктуру кожного такого ринку входить логістичний термінал. На ньому сільгоспвиробники можуть не тільки зберігати свою продукцію, але і калібрувати, фасувати, формувати уніфіковані партії для відправлення на експорт»,- зазначив експерт.

Він також додав, що це допоможе розвивати експортний потенціал, зокрема, плодоовочевої галузі. Адже в Україні щороку збираються високі врожаї овочів і картоплі. Їх обсяги значно перевищують потребу внутрішнього ринку.

«Торік українці зібрали майже 10 мільйонів тонн овочів. При цьому для внутрішніх потреб на рік потрібно близько 7-8 мільйонів тонн. А в минулому році Україна експортувала близько 300 тисяч тонн. Відповідно, ми можемо наростити поставки за кордон у десять разів»,- зазначив Швець.

Однак експерт додав, що основна проблема полягає в тому, що овочі і картоплю виробляють переважно дрібні сільгоспвиробники. А для експорту необхідно формувати товарні партії. Саме оптові ринки сільгосппродукції можуть стати вирішенням цієї проблеми.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1145