Цього року на розвиток мережі оптових ринків сільгосппродукції з держбюджету виділять 200 мільйонів гривень. Про це повідомив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

За його словами, якщо зараз в Україні працює чотири ринки, то вже у найближчі роки планують побудувати в більшості великих міст. Так, статус ОРСП отримали вже 12 юридичних осіб. Завдяки цьому українці зможуть купувати свіжу і якісну вітчизняну продукцію від виробника. Відсутність посередників буде на руку і самим аграріям, які зможуть безперешкодно торгувати своєю продукцією.

«Цього року уряд відновив бюджетну програму з підтримки будівництва оптових ринків сільгосппродукції. І в державному бюджеті на 2014 рік передбачено 200 мільйонів гривень на ці цілі. Така бюджетна підтримка сприятиме тому, що вже у найближчі роки такі ринки з'являться в більшості великих міст», - підкреслив міністр.

Присяжнюк зазначив, що такі ринки є не просто місцем для торгівлі, але і великими інфраструктурними об'єктами. Ці сучасні логістичні комплекси поєднують складські, виробничі та торговельні потужності. Тобто для виробника створюються всі умови для сприятливої торгівлі.

«На таких оптових ринках у виробника є місце, де зберегти свою продукцію, організовано місце, де її продати. Також для формування торгових партій на ОРСП є зони передпродажної підготовки. Там продукцію приймають, миють, калібрують, фасують і віддають на реалізацію. Тому розглядається така можливість, щоб саме на ОРСП формувати партії сільгосппродукції на експорт», - повідомив міністр.

Сьогодні ж, за словами глави відомства, оптові ринки виконують дуже важливу функцію - надають вітчизняним виробникам стабільний канал збуту і впливають на стабілізацію цін.

Нагадаємо, що з 2011 року в Україні функціонують оптові ринки сільськогосподарської продукції, розвиток яких підтримує держава. На сьогодні вже почали свою роботу ринок «Шувар» у Львові, «Столичний» у Києві, «Господар» у Донецьку і «Азовський» у Маріуполі. За цей час ці ринки відвідало 5,7 мільйона чоловік, які придбали 1,8 мільйона тонн сільгосппродукції.

Всього ж статус ОРСП отримали дванадцять юридичних осіб, зокрема у Львівській, Київській, Запорізькій, Одеській, Харківській, Рівненській, Луганській, Миколаївській, Херсонській і Донецькій областях.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

358