Результати економічного розвитку країни в кінці минулого року і оцінки міжнародних експертів щодо прогнозу світової економіки в поточному році дають підставу вважати, що досягнення прогнозних макропоказників, затверджених Урядом і закладених у бюджетні розрахунки, завдання складне, але здійсненне, зазначив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов.

Ключові умови для цього - подальша робота з активізації інвестиційної діяльності, проведення виваженої соціальної політики, збереження цінової і грошово-кредитної стабільності, акцентував увагу керівник Міністерства.

Позитивні фактори, які будуть впливати на виконання закладених прогнозів, по-перше, досягнуті домовленості з Російською Федерацією,  що передбачають зниження вартості російського газу для України, усунення труднощів у торговельно-економічних відносинах з РФ, які відчувала Україна в 2013 році, отримання Україною додаткових кредитних ресурсів.

По-друге, очікування пожвавлення розвитку світової економіки та основних торгових партнерів України, що прогнозується міжнародними організаціями. Так, за прогнозом МВФ реальне зростання світової економіки в 2014 році прискориться до 3,6%  порівняно з 2,9%, очікуваних в 2013 році. Зростання економіки країн Єврозони становить 1% проти зниження ВВП на 0,4% в 2013 році, реальне зростання ВВП Російської Федерації прискориться до 3% проти 1,5% зростання в 2013 році.

По-третє, високий рівень врожаю зернових культур, який повністю забезпечить внутрішні потреби ринку і сформує значний експортний потенціал.

«Завдяки цьому ми очікуємо, що в 2014 році буде відбуватися поступове відновлення економічного зростання. Дані процеси, в першу чергу, будуть ґрунтуватися на подальшому розширенні внутрішнього попиту, який буде підтримуватися послідовною соціальною політикою Уряду при одночасному збільшенні позитивного впливу зовнішнього чинника», - пояснив Ігор Прасолов.

Експортна активність підприємств у 2014 році, на думку керівника Міністерства, з одного боку, буде підтримуватися поліпшенням економічної ситуації в більшості країн світу, з іншого - впровадженням заходів з фінансового стимулювання експорту та диверсифікації ринків збуту експортних товарів.

Однак, як підкреслив Міністр, слід ураховувати, що прогноз основних макроекономічних показників - це лише відображення оцінки можливої реалізації того чи іншого набору припущень і заходів економічної політики, закладених у прогнозні розрахунки. Тому при зміні умов функціонування економіки (поточної ситуації і припущень прогнозу) можливе формування іншого сценарію розвитку.

«Уряд готовий до будь-якого розвитку ситуації і, враховуючи це, були розроблені альтернативні сценарії макропрогнозу, зокрема, повільніше відновлення світової економіки, складності з реалізацією заходів внутрішньої економічної політики та інше»,- зазначив Ігор Прасолов.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

160