Експерти впевнені, що вбивство активіста Майдану Сергія Нігояна могло бути організоване самою опозицією. Воно укладається в дивний ланцюжок подій, які раніше допомагали мобілізувати і радикалізувати поведінку учасників акцій протесту.

Політолог Кость Бондаренко звертає увагу на низку цікавих нюансів у цьому інциденті, які викликають серйозні питання.

«Поява в мережі відео, на якому Сергій читає вірші Шевченка з поеми «Кавказ», в умовах професійної зйомки, дає підстави для конспірологічних версій. А можливо, бідного хлопця спеціально підвели під кулі, щоб така жертва загострила затухаючий конфлікт? До того ж смерть сталася в День соборності України, у день, коли лідери опозиції скликали людей на віче. Випадковість? Чому тіло знайшли поза зоною обстрілу? І так далі - є нюанси», - пояснив Бондаренко.

Таким чином, вбивство активіста Майдану Нігояна, який ще й «підробляв» там охоронцем, дивним чином вкладається в низку подій, які раніше призводили до мобілізації його учасників. Але мобілізація - діло не страшне. Страшніше, що масло у вогонь підливається для радикалізації протесту. Зараз це вже вилилося в жорстокі бійки у центрі міста між майданівцями і силами правопорядку. Чи не повинне вбивство активіста ще більше посилити радикальний протест? Раніше такими подіями стали перші нічні зіткнення на Банковій, які викликали загальне народне обурення і вже в найближчі вихідні зібрали в центрі столиці кілька десятків тисяч чоловік. Коли інтенсивність протесту пішла на спад, якось знову «випадково» стався інцидент з активісткою «Батьківщини», журналісткою Тетяною Чорновіл. Її «яскравий революційний образ» довго ліпили безпосередньо в штабі партії. А експерти відкрито визнають, що Чорновіл не займалася журналістикою, а банальним політичним «мочиловом» через підконтрольні опозиції ЗМІ. Але порівняно з Нігояном Чорновіл відбулася легким переляком. Незадовго до вбивства «охоронця» Майдану Нігояна у мережі з'явилося нібито «аматорське відео, на якому особа явно кавказької зовнішності проникливо читає шевченків твір «Борітеся і поборете».

Бондаренко зазначає, що це відео далеко не аматорське, зняте на мобільний телефон, це професійна зйомка і монтаж, а для цього домашніх підручних «аматорських» технічних ресурсів явно не достатньо. Інші активісти Майдану раніше такої честі ніколи не удостоювалися. Ось і готовий мученик за ідеї революції, та ще й убитий на барикадах, повідомляє «УРА-Інформ».

Окремі сумніви у Бондаренка викликає та «снайперська» версія вбивства активіста, в якій опозиціонери одразу побачили і почали активно тиражувати версію про причетність силовиків.

Експерт ставить низку цілком резонних запитань: «Однозначної відповіді, що, мовляв, людину вбив снайпер зі спецслужб, сьогодні немає. Тому що є низка нюансів. Говорять в коментарях про снайпера переважно ті люди, які ніколи не служили в армії, не тримали в руках зброї і не мають уявлення про роботу снайперів. У Нігояна було чотири поранення: який снайпер буде стріляти багаторазово? До того ж МВС заявляє, що у «Беркута» немає вогнепальної зброї, і немає команди її застосовувати».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

445