Нікому не вдасться посварити або роз'єднати український народ. Про це йдеться у зверненні Президента України Віктора Януковича з нагоди Дня соборності і свободи, повідомили Forum'у в прес-службі Глави держави.

«22 січня 1919 року в Києві на Софійській площі було проголошено Акт злуки про возз'єднання українських земель в соборній українській державі. Як сказано в цьому документі: «Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України. Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України», - зазначив він.

За словами Президента, саме національна єдність - запорука утвердження України як вільної європейської держави.

«Непрості процеси, що відбуваються зараз в Україні, стали іспитом на державницьку зрілість нашого народу, внутрішню єдність і толерантність. І я впевнений, що з надісланих нашій країні політичних і економічних випробувань Україна вийде ще сильнішою і загартованішою», - підкреслив Янукович.

Він зазначив, що в основі політики держави були і залишаються національні інтереси, геополітична виваженість і гуманістичні цінності. «Наша мета - справедливість, добробут, вільне життя у вільній країні. Цього року ми розпочинаємо другий етап модернізації нашої країни. Основні акценти - посилення ефективності Української держави, послідовна політика соціальної справедливості, створення сучасної конкурентоспроможної економіки. Ми продовжимо підвищувати якість освіти і медичної допомоги. Забезпечимо додаткові умови для розвитку малого і середнього бізнесу, що стане запорукою підвищення зайнятості, створення нових робочих місць. Ми зосередимо наші зусилля на боротьбі з корупцією у всіх її проявах. Продовжимо розпочаті реформи судової влади і правоохоронних органів. Модернізуємо Збройні сили України. 2014 рік стане роком зміцнення і розвитку місцевого самоврядування. Ми забезпечимо додаткові ресурси і повноваження регіонам і місцевим громадам», - заявив він.

«Єдність країни - це не тільки наша спільна цінність, а також модель побудови регіональної політики. Необхідно максимально зміцнити горизонтальні економічні та культурні зв'язки між різними регіонами країни. Ми повинні дбати про культурне різноманіття нашого народу, взаємоповагу, злагоду, духовну консолідацію всіх українців. Ми різні, але ми єдині. І нас нікому не вдасться посварити або роз'єднати», - підкреслив Глава держави.

Янукович упевнений, що всі українці поділяють такі цінності і пріоритети як демократія, правова держава, модернізація всіх сфер суспільного життя. І саме на цих пріоритетах ми побудуємо політичний діалог.

«Переконаний, що 2014 рік стане роком взаєморозуміння і відвертої розмови про наше спільне майбутнє між представниками різних політичних сил та громадянського суспільства. Впевнений, що тільки чесний діалог - єдиний шлях до ефективного вирішення питань, що стоять перед країною. Я розумію і підтримую бажання людей жити у вільній, справедливій, сильній і багатій Україні. І я зроблю все, щоб реалізувати ці прагнення», - заявив він.

«Символічно, що вже через кілька місяців ми відсвяткуємо 200 років з дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Ми повинні пам'ятати пророчі слова нашого Великого Кобзаря: «В своїй хаті - своя правда, і сила, і воля». Саме вони повинні стати орієнтиром для кожного з нас і для всієї країни в цілому. На нашому поколінні лежить величезна відповідальність за те, щоб свобода і соборність України залишилися нашим дітям і онукам навіки. Вітаю Вас з великим святом - Днем Соборності та Свободи України!» - сказано в привітанні.

Нагадаємо, сьогодні, 22 січня, в Україні відзначається День Соборності та Свободи.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

242