Районними судами міста Києва за клопотанням слідчих і прокуратури першим десяти підозрюваним у масових заворушеннях, що почалися 19 січня на вулиці Грушевського, обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Про це заявила керівник прес-служби столичної прокуратури Яна Соболевська.

«За матеріалами слідства всі ці особи брали безпосередню участь у масових заворушеннях біля стадіону «Динамо» на вулиці Грушевського, що супроводжувалися насильством, погромами, підпалами, знищенням майна і опором представникам влади», - зазначила Соболевська.

Вона також заявила, що ці дії правопорушники здійснювали із застосуванням зброї, бейсбольних біт, бордюрного каміння і «коктейлів Молотова», наражаючи при цьому на небезпеку життя багатьох людей.

За словами Соболевської, затримання зазначених осіб відбулися в рамках розслідування кримінального провадження, відкритого за ст. 294 КК України (Масові заворушення).

«Враховуючи ступінь тяжкості злочину і соціальну небезпека, яку представляють для суспільства учасники масових заворушень, прокуратура звернулася до суду з клопотаннями про обрання десяти підозрюваним особам запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою. Хочу підкреслити, що, ким би не були в мирному житті підозрювані, під час подій на Грушевського вони проявили себе як радикально налаштовані учасники масових заворушень», - зазначила керівник прес-служби.

Як раніше повідомляв ForUm, сутички у центрі Києва 19 січня почалися після того, як мітингувальники вирішили прорватися через кордон міліції у напрямку Будинку уряду і Верховної Ради.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

415