Місія церкви полягає не в підігріванні політичних пристрастей і не в боротьбі за владу, а в духовному вдосконаленні людини, у збереженні громадського спокою і миру. Про це сказав керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич), коментуючи вчинок трьох ченців Десятинного монастиря, які вранці, 21 січня, під час сутичок мітингувальників і правоохоронців у Києві на вулиці Грушевського виступили із закликами до примирення і зупинили силові дії.

«Ми повинні зрозуміти, що за останні дні ситуація в країні істотно радикалізувалась, ми майже опинилися на межі громадянської війни. Сьогодні на всіх нас лежить відповідальність за майбутнє нашої Батьківщини», - сказав митрополит Антоній.

Він нагадав, що Українська православна церква ще і ще раз закликає всі сторони припинити насильство і сісти за стіл переговорів.

Отець Антоній пишається вчинком ченців Десятинного монастиря. Він нагадав, що вранці 21 січня кілька ченців вийшли з хрестом та іконою на вулицю Грушевського, стали між загонами міліції і протестуючими, і звернулися до всіх із закликом про примирення.

«З Божою допомогою їм вдалося припинити ворожнечу. Ми схвалюємо цей вчинок простих ченців, які за покликом власної християнської совісті вийшли в епіцентр протистояння і звернулися до людей зі словом Євангелія. Господь закликає нас до миру і злагоди. «Блаженні миротворці, бо вони будуть названі синами Божими» (Мф. 5, 9), - говорить Христос», - сказав митрополит.

«Зараз вже не час для політичних амбіцій. Ми повинні докласти максимум зусиль для збереження миру в країні, для збереження нашої рідної України. Ми підносимо молитви за Україну та за її народ. Нехай Господь допоможе нам знайти вихід з цієї складної ситуації », - побажав священик.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

171