Враховуючи значний негативний вплив, який чинили на Україну нетарифні обмеження з боку РФ і Митного союзу, укладення московських домовленостей дозволило відкалібрувати економічну ситуацію в Україні.

Про це заявив виконавчий директор міжнародного центру Блейзера Олег Устенко.

Експерт зауважив, що в кінці 2013 року світова економіка почала виходити з зони підвищеної турбулентності.

У свою чергу українська економіка, яка вкрай залежала від стану зовнішньої кон'юнктури, почала показувати сигнали одужання.

«У четвертому кварталі минулого року вдалося вийти на зростання, яке, на жаль, не змогло повністю компенсувати зниження перших трьох кварталів минулого року. Останні місяці 2013 р. активно використовувалися для коригування зовнішньоекономічної політики України», - сказав він.

У зв'язку з цим, за словами експерта, укладання московських домовленостей дало можливість відкалібрувати економічну ситуацію в Україні.

Зокрема, знижка на газ і можливість розмістити українські євробонди в суверенному фонді РФ позитивно вплинули на зниження суверенних ризиків країни.

«Кредитно-дефолтні свопи увійшли в прийнятний діапазон, що не перевищує 700 базових пунктів (або 7% річних), що фактично розблокував доступ на зовнішні ринки капіталу для українських емітентів», - підсумував фінансист.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

133