Головною причиною вуличних заворушень у Києві є перманентна боротьба за лідерство в трійці опозиціонерів з прицілом на президентські вибори 2015 року та нездатність опозиції розробити і реалізувати вимоги протестувальників. Про це в ефірі каналу БТБ сказав політолог Руслан Бортник.

Він зазначив, що неефективність дій лідерів опозиції призвела до втрати контролю над мітингувальниками.

«Насправді, в такій неприкритій формі триває боротьба за лідерство, за кращі позиції на президентських виборах 2015 року, - зазначив він. - Проходить перманентна боротьба за лідерство всередині цієї трійки, і вона є головною причиною заворушень. Крім того, безумовно, лідери не контролюють Майдан, вони за два місяці не зуміли розробити план, який би реалізовував всі вимоги Майдану, вивели людей на площу і не знають, що з ними робити, не знають, як задовольнити їхні прагнення».

Разом з тим експерт переконаний, що акція на вулиці Грушевського була спланована опозицією і зовнішніми силами. Однак, за його словами, вона готувалася під 2015 рік.

«Вийшов фальстарт, у результаті опозиції вдалося залучити менш контрольований елемент - правих радикалів, і зараз ситуація вийшла з-під контролю. Вона була спланована на початок, але не продумана на кінець», - сказав Бортник.

Він також констатував розкол євромайдану на радикальну частину і більш мирних протестувальників. Експерт додає, що вихід з кризової ситуації лежить виключно в площині переговорів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

165