Ескалація нинішньої кризи в Україні набула такого масштабу значною мірою саме внаслідок дезорганізації і зупинки парламентського процесу. Таку думку висловив голова Верховної Ради України Володимир Рибак у статті «Головна проблема - значна частина парламентарів все далі і далі віддаляється від виборців», опублікованій у газеті «Голос України».

«Усі суспільні процеси, які розвивалися в Україні з вересня минулого року по середину січня, так чи інакше позначилися на роботі третьої сесії Верховної Ради. Можна сказати, що парламент «трясло» разом з країною. При цьому ВР як один з найважливіших державних інститутів країни, і депутатський корпус, який представляє всі верстви населення, не виконали своєї функції політичного демпфера для того, щоб мінімізувати суспільні потрясіння в країні. Це - безумовний мінус у роботі третьої сесії сьомого скликання парламенту», - зазначив Рибак.

Аналізуючи ситуацію, яка склалася в парламенті протягом листопада 2013 – січня 2014 року, спікер сказав, що головна проблема полягає в тому, що «значна частина парламентарів, особливо тих, хто зараз моделює власні високі політичні орбіти, все далі і далі віддаляються від виборців, від реальностей життя людей і країни».

По-друге, зазначив Рибак, опозиційний парламентський табір паралельно з вуличною агітацією взяв курс на торпедування роботи Верховної Ради, ультимативну відмову від діалогу, в тому числі в рамках національного круглого столу за ініціативою Президента. «Вважаю, що ескалація нинішньої кризи набула такого розмаху значною мірою саме внаслідок дезорганізації і зупинки парламентського процесу. Верховна Рада фактично перестала бути центром політичної дискусії в країні наприкінці своєї третьої сесії», - заявив він.

Третьою причиною кризового характеру третьої сесії ВР нинішнього скликання Рибак назвав «нестерпний «президентський свербіж» політичних «ватажків опозиції, які на тлі листопадових і грудневих подій на приховували своєї жаги до влади».

«Звідси заклики до негайних змін до Конституції, дострокових президентських виборів, відставки всієї верхівки легітимно обраної або призначеної влади країни та інші вимоги, які навіть на Заході, зокрема в Євросоюзі, визнані невиправданими і безпідставно завищеними», - зазначив він.

Як раніше повідомляв ForUm, 16 січня, незважаючи на блокування трибуни парламенту, народні депутати з провладних фракцій підняттям рук, без обговорення ухвалили 11 законів та 1 постанову.

У той же день голова Верховної Ради Володимир Рибак закрив третю сесію VII скликання.

19 січня між протестувальниками та правоохоронцями у центрі Києва розпочались сутички.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

251