І населення, і бізнес сьогодні спокійніше реагують на часом сенсаційні висловлювання про курсові перспективи гривні.

Про це в інтерв'ю інформаційному агентству УНІАН заявив голова Національного банку України Ігор Соркін.

«Попит на іноземну валюту в цей час року традиційно перевищує її пропозицію, тому нічого незвичайного на валютному ринку восени минулого року ми не спостерігали. Навпаки, стан валютного ринку у вересні - листопаді 2013 року був більш збалансованим, ніж у відповідних періодах 2012 і 2011 років», - сказав він.

У зв'язку з цим Соркін зазначив, що зросла довіра населення до національної валюти, а рівень фінансової грамотності українців підвищився.

Глава НБУ підкреслив, що центробанк постійно моніторить стан валютного ринку, зберігаючи свою присутність на ньому і здійснюючи інтервенції для згладжування ситуативних курсових коливань.

«Втім, частка операцій Національного банку у загальному обсязі валютного ринку в минулому році була досить низькою - близько 1%. Це свідчить про здатність валютного ринку самостійно збалансовувати попит і пропозицію іноземної валюти», - переконаний Соркін.

Коментуючи можливі зміни в системі валютних обмежень, глава центробанку сказав, що вони будуть базуватися на принципах розумної достатності з урахуванням стану розвитку економіки і фінансових ринків.

При цьому він висловив надію, що розвиток економіки і фінансових ринків не потребуватиме тих чи інших обмежень.

«Що стосується гарантування за вкладами в іноземній валюті, то ми стоїмо на захисті інтересів усіх вкладників, незалежно від валюти депозиту. І якщо вибір зроблено на користь іноземної валюти, то це право клієнта банку, яке ми поважаємо. Ми дорожимо довірою вкладників», - підсумував Соркін.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

126