У міру відновлення економічного зростання, комерційні банки будуть активніше фінансувати реальний сектор економіки і його частка в кредитних портфелях буде зростати.

Про це в інтерв'ю «УНІАН» заявив голова Національного банку України Ігор Соркін.

«Найважливішим напрямком залишається зниження ставок за кредитами. Це завдання поставив перед НБУ і урядом Президент України, з низки об'єктивних і суб'єктивних причин в 2013 році нам його до кінця вирішити не вдалося, хоча зрушення, безсумнівно, є: ставки, хоч і повільно, але знижуються», - зазначив глава Нацбанку.

Соркін нагадав, що законодавство не передбачає обмеження максимальної кредитної ставки.

«Національний банк має достатній набір інструментів, які він може застосувати у разі збільшення ризиків банківських операцій, у тому числі і по споживчому кредитуванню», - підкреслив він.

Глава НБУ зазначив, що частка споживчих кредитів у кредитних операціях банків в 2013 році дещо скоротилася - до 14%.

При цьому на початок 2009 року вона сягала 23 %.

«Так, останнім часом спостерігається певне зростання обсягу кредитів, виданих населенню на споживчі цілі (за 2013 рік - на 13 млрд. грн.). Але, ще раз повторю, що банківська система, перш за все, націлена на кредитування реального сектора економіки. За 2013 рік зростання кредитування реального сектору економіки в 7 разів перевищило зростання споживчого кредитування», - уточнив Соркін.

У цілому за п'ять років (з початку 2009 року), за його словами, обсяг споживчого кредитування в національній валюті збільшився на 40 млрд грн., а в іноземній валюті зменшився на 93 млрд грн.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

130