Генеральний прокурор України Віктор Пшонка вимагає від лідерів опозиції відкликати своїх прихильників з вулиці Грушевського в центрі Києва і пояснити неприпустимість вчинення масових заворушень.

Про це йдеться у зверненні генпрокурора, опублікованому на сайті відомства.

«Я звертаюся до організаторів та учасників масових заворушень. Сформована ситуація є дуже складною. В державі грубо порушується Закон», - підкреслив Пшонка.

За його словами, окремі політики та громадські організації постійно провокують населення та правоохоронців на силове протистояння.

«Те, що ми сьогодні бачимо, є прямим наслідком двомісячної риторики безвідповідальних політиканів і їхніх популістських обіцянок безкарності за вчинення злочинів», - вважає Пшонка.

Генпрокурор підкреслив, що необхідно негайно припинити масові заворушення, що супроводжуються насильством, підпалами, погромами і в основі своїй несуть загрозу національній безпеці України.

«Це не просто хуліганство. Це злочин проти держави. Закон і Конституція - це основа демократичної держави і не можна ні з Законом, ні з державою розмовляти мовою ультиматумів, каменів і «коктейлів Молотова». А саме це ми сьогодні маємо», - заявив він.

Пшонка сказав, що організатори та учасники масових заворушень роблять спроби нівелювати державні підвалини, здійснюючи погроми і підпали.

Нагадаємо, зіткнення між протестувальниками та правоохоронцями у центрі Києва в неділю, 19 січня, почалися після того, як мітингувальники вирішили прорватися через кордон міліції в напрямку Будинку уряду і Верховної Ради.

Слідче управління київської міліції відкрило кримінальне провадження за статтею про масові заворушення.

Правоохоронці затримали більше 20 людей у зв'язку з подіями в центрі Києва.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

350