Міністерство внутрішніх справ затвердило положення про спеціальний підрозділ міліції громадської безпеки «Беркут».

Відповідний указ від 24 жовтня 2013 року зареєстрований Міністерством юстиції 11 січня 2014 року.

Згідно з цим положенням, в обов'язки «Беркута» входить, крім забезпечення громадського порядку, також виявлення і припинення адміністративних і кримінальних правопорушень.

Спецпідрозділ може брати участь у проведенні карантинних заходів під час епідемій, допомагати в ліквідації наслідків аварій, пожеж, катастроф, стихійних лих, повідомляють «Українські новини».

«Беркут» може забезпечувати правопорядок під час проведення масових заходів комерційного характеру, але тільки на кошти організацій або осіб, які їх проводять.

Також співробітникам «Беркута» дозволено тимчасово обмежувати або забороняти доступ громадян на окремі ділянки місцевості чи об'єкти з метою забезпечення громадського порядку, громадської безпеки, охорони життя і здоров'я людей.

Забороняється залучення цього спецпідрозділу для забезпечення проведення слідчих дій, використання під час їхнього проведення спецзасобів, що приховують зовнішність (масок для обличчя, шоломів тощо), крім виняткових випадків під час проведення слідчої дії у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Також відповідно до затвердженого положення, підрозділ «Беркут» підпорядковується начальнику головного управління МВС регіону дислокації, а в разі його відсутності - заступнику, який відповідає за діяльність підрозділів міліції громадської безпеки.

Під час виконання завдань за межами регіону постійної дислокації, підрозділ переходить в оперативне підпорядкування відповідного начальника місцевого управління МВС.

Працівники підрозділу в цілях виконання покладених на них завдань мають право застосовувати заходи фізичного впливу, в тому числі прийоми рукопашного бою, спеціальні засоби і вогнепальну зброю.

Спецпідрозділ очолює командир, який призначається на посаду і звільняється з посади наказом ГУМВС за погодженням з начальником Департаменту громадської безпеки МВС.

Командир підрозділу зобов'язаний здійснювати відбір, комплектування і розстановку особового складу, професійну підготовку співробітників, стежить за збереженням озброєння, необхідних заходів безпеки під час поводження з табельною вогнепальною зброєю.

Крім того, командир «Беркута» зобов'язаний не рідше одного разу на рік проводити перевірку особового складу на придатність до служби в підрозділі.

Нагадаємо, опозиція запропонувала Верховній Раді ліквідувати спецпідрозділ «Беркут». Однією з причин для його ліквідації опозиціонери називають тривале функціонування цього спецпідрозділу без реєстрації в Мін'юсті положення, що регулює його діяльність.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

243