Рухаючись у напрямку Європи, українські ЗМІ повинні відмовитися від методів незаконної діяльності, в тому числі поширення наклепу, заявив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

«На жаль, в Україні дуже часто плутають свободу слова з чорним піаром і різного роду інформаційними провокаціями. У США і у всіх країнах ЄС будь-які інформаційні провокації, які несуть шкоду для жителів країни і створюють соціальну напругу, переслідуються і вважаються порушенням законодавства. Оскільки свобода слова - це надання різноманітної, але достовірної інформації, а не відверта брехня і наклеп», - сказав він.

Експерт нагадав, що наприкінці минулого року низка ЗМІ поширювала інформацію про нібито плани влади заборонити повернення вкладів або ввести примусовий обмін валюти на гривню, що знаходиться на депозитних рахунках.

Крім того, фінансист відмітив низку публікацій про критичний стан окремих банків, автори яких закликали населення забирати гроші з банку.

«І це все писали журналісти, які наперед знали, що пишуть неправду. Можна тільки здогадуватися, чому вони це робили. Але факт залишається фактом: валютні спекулянти фінансували і будуть фінансувати журналістів і ЗМІ, щоб вони писали завідомо неправдиву інформацію про банки та стан валютного ринку, щоб заробити гроші в «каламутній воді», - зазначив Охріменко.

Експерт констатує, що закон передбачає покарання тільки за поширення наклепу та інформаційних провокацій.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

208