Україна зацікавлена у запозиченні естонського досвіду державної підтримки дрібнотоварного сільгоспвиробника, фермерських господарств, кооперативів та розвитку сільських територій. Про це заявив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олександр Сень під час зустрічі з заступником міністра сільського господарства Естонської Республіки Антса Ноота.

Сторони обговорили шляхи створення сприятливих умов для повноцінної адаптації дрібнотоварних виробників до ринкових умов і повноцінної участі в економічних відносинах.
«Ми зацікавлені в розширенні співпраці у багатьох напрямах. Так, Україна хотіла б збільшити присутність на естонському ринку. Зокрема, ми готові збільшити постачання таких товарів як зернові, продукти тваринництва, соняшникова олія, кондитерські та молочні вироби. Але найголовніше, що нас цікавить, - це запозичення естонського досвіду державної підтримки дрібних сільгоспвиробників, фермерів і кооператорів. Зокрема, як допомогти їх адаптації до ринкових умов та інтеграції в економічний ланцюг. Тут нас цікавлять як законодавчі нюанси, так і фінансові, і техніко-технологічні», - сказав Сень.

У свою чергу заступник міністра сільського господарства Естонії запевнив, що його країна готова надати консультації та інформацію з цього питання. Що стосується нарощування експорту, то тут виникає питання гармонізації законодавства у сфері якості та безпеки, а також стандартів до вимог ЄС.

Також на зустрічі обговорювалися питання співпраці в галузі рибного господарства.
Крім того, сторони згадали про чотиристоронню зустріч аграрних міністрів Естонії, України, Литви і Латвії. Переговори планується провести для активізації співробітництва між цими країнами. Зокрема, на порядку денному будуть такі питання як впровадження європейських підходів до розвитку сільського господарства, науково-дослідницької діяльності і рослинництва, а саме селекції.

Нагадаємо, товарообіг сільгосппродукції між Україною та Естонією за 11 місяців 2013 року склав майже 31 млн доларів. А експорт вітчизняної аграрної продукції склав 8,6 мільйона доларів. Як повідомляв міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк, Естонія активно закуповує вітчизняні зернові, вироби із зерна хлібних злаків, кондитерські вироби, мінеральні добрива і спирт.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

159