Розпочато процедуру внесення буковинської Маланки до списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО, повідомляє прес-служба Чернівецької обласної державної адміністрації.
 
 
 
«Цьогорічний фестиваль «Маланка-фест» особливий, оскільки вже набув статусу міжнародного. У ньому, крім представників різних регіонів України, взяли участь групи маланкарів з Молдови і Румунії. Крім цього, за ініціативи благодійного фонду «FirtashFoundation» сьогодні розпочато процедуру внесення унікальної буковинської Маланки до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО», - сказав голова ОДА Михайло Папієв.
 

Маланка - українське народне і церковне свято, вечір напередодні Старого Нового року або святого Василя Великого, новорічний обряд із традиційним переодяганням в костюми тварин і фольклорних персонажів.
 

Нагадаємо, у грудні 2013 року церква Святого Духа в Рогатині (1598 р.) та церква Різдва Пресвятої Богородиці в Нижньому Вербіжі Коломийського району (1808) Івано-Франківської області були включені до Реєстру світової спадщини.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

250