Ухвалення резонансних законів не свідчить про настання диктатури. Норми, викладені в більшості з них містяться в законодавстві багатьох країн світу, в тому числі в ЄС і США. Про це заявив голова правління Інституту української політики Кость Бондаренко, коментуючи прийняті у четвер закони.

«Значна кількість норм для нас здається чимось надзвичайним, оскільки раніше ці норми не регламентувалися законодавчо. Наприклад, ми могли купити сім-карти у вільному продажу і без реєстрації. Спробуйте провести таку операцію в Британії чи Італії - я вже не кажу про наших сусідів з ближнього зарубіжжя», - зауважив експерт.

За словами Бондаренка, у законодавстві західних країн також регламентується і упорядковується діяльність інтернет-ресурсів.

Політолог звертає увагу на те, що посилення контролю за Інтернетом спрямоване на боротьбу з екстремізмом і дитячою порнографією.

Голова правління Інституту української політики звернув увагу, що більшість прийнятих вчора законів обумовлені поточною політичною обстановкою.

«Скажімо, опозиціонери самі наполягали на посиленні контролю за інтернет-середовищем (пропозиції 2005 року авторства Євгена Червоненка) і скасування депутатської недоторканності. Таке явище, як Майдан, підштовхнуло депутатів до спроби регламентувати низку сфер, що раніше знаходилися поза законодавчими рамками, а тому створювали ситуацію правового вакууму, - підкреслив Бондаренко. - Саме тому з'явилися норми про обмеження автомобілів в автоколонах, про заборону ховати обличчя і використовувати запальні суміші. Тотальний нігілізм правоохоронних структур змусив говорити про посилення відповідальності за непокору вимогам міліції чи прояви відвертого хамства на адресу міліції. У будь-якому разі, спершу вивчався європейський і світовий досвід поведінки в подібних ситуаціях, шукалися прецеденти».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

136