Центральна виборча комісія прийняла рішення звернутися до Конституційного суду України з проханням розтлумачити поняття проживання в Україні щодо кандидата в Президенти і кандидата в депутати, йдеться у повідомленні прес-служби комісії.

Так, ЦВК звернулася з проханням дати офіційне тлумачення ч. 2 ст. 76 та ч.2 ст. 103 Конституції України, згідно з якими народним депутатом України може бути громадянин України, який на день виборів досяг 21 року, має право голосу і проживає в Україні протягом 5 останніх років, а Президентом України - громадянин України, який досяг 35 років, має право голосу і проживає в Україні протягом останніх 10 років перед днем виборів та володіє державною мовою, та визначити поняття проживання в Україні протягом зазначених нормами Конституції термінів.

ЦВК просить Конституційний суд уточнити, вимога про проживання в Україні, що передбачає необхідність для громадянина України проживати на певній території протягом певного терміну або проживати більшість днів протягом 5 років.

За відповідне рішення проголосували 8 членів ЦВК, 5 утрималися, зокрема, Андрій Магера і Яна Усенко-Чорна.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1956